MOSŤÁČEK

Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc

Od 1. 1. 2011 byla zahájena činnost zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc (ZDVOP) Mosťáček. Do Mosťáčku přijímáme děti do věku 18-ti let, které díky nepříznivým okolnostem nemohou zůstat ve své rodině. Vůbec nevadí pokud zrovna nevíte, jak dlouho budete naši pomoc potřebovat, dítě u nás může strávit třeba i jen jednu noc, jsme ale schopni zajistit i pobyt o délce několika měsíců. V naléhavých případech můžete přijít kdykoli i bez ohlášení, jsme schopni přijmout dítě 24h denně, ale je-li to možné, je lepší se na příjmu domluvit a přijít v dopoledních hodinách.

Jak dítěti přiblížit pobyt v Mosťáčku?

Nejdůležitějším krokem jak jednat s dítětem, je říkat mu vždy pravdu srozumitelnou formou (odpovidající věku). Popište dítěti, co nejpodrobněji, kam a proč jde, jak dlouho tam asi bude, kdo tam bude, s kým tam bude, kdo se o něj bude starat, co si může vzít s sebou a hlavně, kde budete vy a jestli ho budete navštěvovat. To jsou základní informace, na které dítě potřebuje  odpovědi. Pokud sami neznáte na tyto otázky odpovědi, sdělte dítěti pouze to, co víte a s ostatním vás seznámí a budou vám nápomocni pracovníci Mosťáčku.

Pokud se na pobyt máte možnost připravit, můžete společně s dítětem zabalit jeho věci a vybrat mu oblíbenou hračku nebo fotografii. Dítě má skříňku, ve které může mít osobní věci, ale doporučujeme nedávat mu cennosti (může dojít k poškození). Vaše dítě bude ubytované na pokoji, kde bude mít vlastní postýlku a skříň na oblečení. Obleční si může přinést vlastní nebo mu na dobu pobytu půjčíme naše. 

 

 

 

 

Mosťáčka navštívil sponzor
Dne 27. 1. 2011, v den narozenin Barunky, navštívil Mosťáčka zástupce sponzora z firmy proOFFICE s.r.o. a dětem donesl sponzorský dar ve výši 12.052 Kč. Tyto peníze budou použity právě na oslavy a dárky dětem v Mosťáčkovi, když budou mít narozeniny či svátky.
Děkujeme VŠEM ZAMĚSTNANCUM této společnosti.

 

Fotogalerie: MOSŤÁČEK

Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Mosťáček finančně podporují:

Statutární město Most (Smlouva o poskytnutí dotace č. 55/27/2017

Městský úřad Litvínov (Smlouva o poskytnutí neinvestiční dotace č. KT/9023/16)