Mladý záchranář 2011

14.06.2011 16:11

U nás v domově se vychovatelé s dětmi věnují pod vedením tety Urbánkové v rámci prevence rizikového chování také bezpečnosti silničního provozu, první pomoci, požární ochraně, běžným rizikům, osobnímu bezpečí, zdravému životnímu stylu a celkové tělesné zdatnosti dětí.
Proto se také naše děti zúčastnily 1. ročníku soutěže " Mladý záchranář 2011", který pořádal Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje, Územní odbor Most ve spolupráci s dalšími složkami Integrovaného záchranného systému na mosteckém Benediktu. Soutěže se zúčastnilo 16 základních škol z okresu Most a také opět náš Dětský domov. Soutěžilo se v těchto disciplínách: zdravotnická první pomoc, požární ochrana, pomoc zraněné osobě v obtížném terénu, zajištění prostředků individuální ochrany, dopravní bezpečnost, orientace v terénu pomocí mapy, tělesná zdatnost apod. Naše družstvo ve složení Kristýna, Maruška, Fanda a Julius se umístilo na velmi pěkném osmém místě.
Vzhledem k tomu, že se naše děti takové soutěže zúčastnily vůbec poprvé, musíme je pochválit za jejich snahu a soutěživost.

Tato fotogalerie je prázdná.