Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O nás

O nás

Dětský domov v Mostě byl postaven v roce 1978 pro děti ve věku zpravidla od 3 do 18 let, které mají nařízenou ústavní výchovu a z různých důvodů nemohou být se svými blízkými. Děti mohou zůstat v dětském domově i po dosažení zletilosti za předpokladu řádného studia střední či vysoké školy. V takovém případě je potřeba podepsat smlouvu o prodlouženém pobytu.

Kapacita našeho domova je 48 míst. Děti zde žijí v rodinných skupinách v šesti bytových jednotkách, kde o ně pečují „tety a strejdové“. Navštěvují mateřské a základní školy v blízkém okolí a střední školy dle vlastního výběru.

V rámci přípravy na život mimo domov si děti každý víkend za podpory vychovatele/ky nakupují potraviny a chystají celodenní stravu. Starší děti se učí prát a žehlit své oblečení, starat se o domácnost a komunikovat s úřady.

Ve svém volném čase děti navštěvují ZUŠ, věnují se různým sportům či jiným zájmovým aktivitám. Vídají se s kamarády během vycházek či jezdí na výlety, kulturní akce s vychovateli. Víkendy a prázdniny mohou trávit se svými blízkými, pokud sociální pracovnice z OSPOD v rodině prošetří podmínky a s pobytem souhlasí.

Rodiče a osoby blízké mohou děti navštěvovat v domově
každý den.
O prázdninách si děti užívají léta na táborech a v horách
v dětské ozdravovně. A takto si tady žijeme.

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

IMG_5726[1].JPG